OKAPY Sběrač dešťové vody na hadici 100mm/1" hnědý RAL 8019

Vaše cena s DPH
1 436,50 Kč
Vaše cena bez DPH
1 187,19 Kč
1436.5
Ušetříte
15% / 253,50 Kč
Původní cena
1 690,00 Kč
Dostupnost
Skladem 21 ks
Kód
2X71000101

 
OKAPY Sběrač dešťové vody na hadici 100mm/1" hnědý RAL 8019OKAPY Sběrač dešťové vody na hadici 100mm/1" hnědý RAL 8019


Upozorňujeme, že sběrač RAL 8019 není zcela stejného odstínu jako okapový systém hnědý RAL 8017. Výrobce v totožné barvě okapového systému zatím nevyrábí.

Sběrač dešťové vody slouží k odvodu dešťové vody ze svodové roury do sběrné nádoby (sudu) pomocí připojené zahradní hadice. Je tak umožněno dopravit vodu na vzdálenější místo od střešního svodu.Po naplnění nádoby dojde k přerušení odtoku z hadice a tím přebytečná voda začne odtékat běžně svodovou rourou.Je tak zajištěno, že nádoba nepřeteče.Dále je možné na šroubení namontovat kohout a odtok tak řídit ručně.Sběrač je vhodný také na sběr vody do nádob nebo nádrží pod úrovní terénu bez nutnosti napojování kanalizace v zemi s řízením pomocí běžného kohoutu namontovaného na sběrač dešťové vody.
Dnes je využití dešťové vody velké téma a tento další nový komponent okapového systému vám zajistí její smysluplné využití.

Délka sběrače: 300mm

Montáž sběrače dešťové vody:

Montáž s využitím hlídání hladiny v nádobě:

1.vyměřte umístění sběrače tak, aby vrchní hrana šroubení byla ve výši minimálně 20 cm pod vrchní hranou nádoby

2.Odstraňte potřebný kus svodové roury k vložení sběrače se zachováním potřebného přesahu k napojení

3.Vložte sběrač dešťové vody a upevněte objímky svodu

4.Vytvořte potřebný otvor v nádobě tak, aby byl ve vodorovné pozici s výpustným otvorem na sběrači a zároveň byl umístěn min. 20 cm pod vrchní hranou nádoby.

5.Vhodným šroubením připevněte  a utěsněte hadici na sběrači a na stěně nádoby. Můžete vložit kohout k ruční regulaci.Není nutné aby hadice byla natažená. Vše funguje jako spojené nádoby a je tedy možné i její prověšení.Použijte šroubení, které nezúží průměr hadice ideálně ve spojení s mosazným šroubením(průchodka do nádoby a nástavec na nasazení hadice přichycený páskou). Ideální dodržet průměr výpusti 1" až do nádoby. Použijte tedy šroubení a hadici 1" minimálně 3/4. Nepoužívejte zahradní plastové spojky a rychlospojky, které výrazně sníží průtok samospádu = tyto spojky jsou dělané na tlakovou vodu.

6.Před zimou hadici odmontujte a sběrač uzavřete víčkem

 

Montáž s využitím volného odtoku ze sběrače bez hlídání hladiny vyžaduje pouze umístění hadice vodorovně nebo do spádu a odtok je možné regulovat ručně pomocí kohoutu.Upozorňujeme, že v tomto případě se v případě deště nádoba plní neustále až do případného přetečení.

 

Dokumenty v aktuálním umístění:
  • Žádné dokumenty
Dokumenty v aktuálním umístění:
  • Žádné dokumenty
Mohlo by Vás zajímat