Plastové OKAPY Sběrač dešťové vody 100mm/50mm hnědý

Vaše cena s DPH
1 160,00 Kč
Vaše cena bez DPH
958,68 Kč
1160
Ušetříte
20% / 290,00 Kč
Původní cena
1 450,00 Kč
Dostupnost
Skladem 1 ks
Kód
BX22000101

 

 

PVC sběrač dešťové vody je součástí plastového okapového systému GALECO a k jeho vložení mezi svody není nutné použití spojky svodu. Slouží k odvodu dešťové vody ze svodové roury do sběrné nádoby (sudu) pomocí připojené roury průmětu 50mm. Je tak umožněno dopravit vodu na vzdálenější místo od střešního svodu. Po naplnění nádoby dojde k přerušení odtoku a tím přebytečná voda začne odtékat běžně svodovou rourou. Je tak zajištěno, že nádoba nepřeteče. Dále je možné odtokovou rouru uzavřít a odtok tak řídit ručně. Sběrač je vhodný také na sběr vody do nádob nebo nádrží pod úrovní terénu bez nutnosti napojování kanalizace v zemi. Dnes je využití dešťové vody velké téma a tento další nový komponent okapového systému vám zajistí její smysluplné využití.

Jako odtokovou rouru můžete použít :

1.běžný odpadní HT (šedý) systém v průměru 50mm a pomocí kolen i případně upravit směr odtoku dle potřeby.

2.svodovou rouru z našeho sortimentu plastových okapů o průměru 50mm. Nabízíme v barvách hnědá a černá

 

Roura je vsazena do sběrače přes gumové těsnění.

Dávejte prosím pozor, aby jste odtokovou rouru nezastrčili do sběrače moc a tím by došlo k omezení odtoku. Roura by měla být zastrčena maximálně zároveň s vnějším pláštěm sběrače!

 

Montáž plastového sběrače dešťové vody:

Montáž s využitím hlídání hladiny v nádobě:

1.vyměřte umístění sběrače tak, aby vrchní hrana odtokové roury byla ve výši minimálně 15 cm pod vrchní hranou nádoby

2.Odstraňte potřebný kus svodové roury k vložení sběrače se zachováním potřebného přesahu k napojení

3.Vložte sběrač dešťové vody a upevněte objímky svodu

4.Vytvořte potřebný otvor v nádobě tak, aby byl ve vodorovné pozici s výpustným otvorem na sběrači a zároveň byl umístěn min. 15 cm pod vrchní hranou nádoby.

5.Vhodným způsobem zajistěte průchod do nádrže nebo sudu, tak aby byl průchod utěsněn.  Vše funguje jako spojené nádoby. Pokud průchod neutěsníte, bude voda z nádoby vytékat a hladina klesne na tuto úroveň. Při utěsnění bude hladina udržována cca 10cm nad úrovní vtoku a tuto výšku určuje sběrná vložka ve sběrači. Při naplnění nádoby na tuto úroveň začne voda ve sběrači přetékat a pokračuje dále svodem do kanalizace.

6.Před zimou je nutné ze sběrače odstranit vnitřní sběrnou vložku a otvor uzavřete víčkem průměru 50mm z kanalizačního systému HT. V případě uzavření odtoku se naplní sběrná část a při zamrznutí by došlo k poškození. Případně sběrač ze systému odstraňte úplně a nahraďte ho spojkou svodu.

 

Montáž s využitím volného odtoku ze sběrače bez hlídání hladiny vyžaduje pouze nasazení odtokové roury nasměrované do sběrné nádoby. Upozorňujeme, že v tomto případě se v případě deště nádoba plní neustále až do případného přetečení. Před zimou je nutné provést stejné korky jak je uvedeno výše.

Dokumenty v aktuálním umístění:
  • Žádné dokumenty
Dokumenty v aktuálním umístění:
  • Žádné dokumenty
Mohlo by Vás zajímat